poniedziałek, 14 października 2013

14.10.13

Cześć kochani :) 
W dzisiejszym poście chciałabym Wam trochę opowiedzieć o wymianie międzynarodowej. Jeśli chcecie wiedzieć więcej odsyłam Was tutaj: http://shining-manhattan.blogspot.com/2013/05/hiszpania.html
Do naszej szkoły przybyli uczniowie ze szkół w Rumunii, Turcji i Hiszpanii, dodatkowo gościliśmy wolontariuszkę z Hongkongu, która przez ten cały tydzień uczyła nas chińskiego. Szkoda tylko, że już wszystko wyleciało mi z głowy... Ale wspomnienia i radocha pozostaną na zawsze :)
Razem z moimi koleżankami starałyśmy się pokazać naszym hiszpańskim gościom Polskę z jak najlepszej strony. Chciałyśmy im wypełnić cały czas wolny i sprawić, żeby się nie zanudziły. Razem z tureckimi oraz rumuńskimi nauczycielami i uczniami, wybraliśmy się do Krakowa i Kielc. Wszystkim bardzo spodobał się Kraków, a jeszcze bardziej polska wódka :) Niemal  wszyscy Hiszpanie na pamiątkę kupili sobie po flaszce, no ale w końcu to typowo polski trunek, więc czemu tu się dziwić? :) Nam Polkom największą radość jednak sprawiało przechadzanie się w koronach z Burgerkinga i przymierzanie stylowych bucików w Deichmannie, dopóki miła ekspedientka nie wyrzuciła nas ze sklepu...:) 
W pewien dzień, kiedy każdy miał wolne popołudnie z gościem, zorganizowaliśmy ognisko dla całej wymiany, oczywiście bez nauczycieli :) Było dużo śmiechu, każdy z każdym rozmawiał i bardziej poznawał. Bez wątpienia wszystkim się podobało! Natomiast w przedostatni dzień pobytu został zorganizowany wieczorek pożegnalny razem z pysznym jedzeniem i dyskoteką.

Mam nadzieję, że naszym gościom z Hiszpanii, Turcji i Rumuni podobał się pobyt w Polsce. Każdy starał się jak mógł i chciał, aby ten pobyt był niezapominany. Wszyscy poznaliśmy nowych ludzi, niektórzy nawet się w sobie zakochali, poduczyliśmy się angielskiego i przede wszystkim mamy wspomnienia, których nikt nam nigdy nie zabierze. 

Poniżej zostawiam zdjęcia, pozdrawiam :-)
 15 komentarzy:

 1. jasne, że nagłówki robię za darmo :) jedyne czego chcę w zamian to polubienia mojego fanpage'a na facebooku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo dziękuje za komentarz ;)

  loszi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ahhh uwielbiam takie wymiany :) Anglia, Turcja, Hiszpania, Szwecja-integracja z innymi państwami jest rewelacyjna
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)
  http://oulavs.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. ale fajne zdjęcia:) może obserwacja www.femmfashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Super fotki, bardzo pozytywnie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. fajne zdjecia ;)
  obserwuje :-]

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałabym pojechać kiedyś gdzieś na wymianę! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. dziękuję za komentarz. dodałam właśnie ten blog do linków na głównej i obiecuję wpadać;))

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawy post i fajne zdjęcia. Ja będąc w gimnazjum wielokrotnie brałam udział w wymianie i zarówno jeździłam do Wilna, jak i przyjmowałam na tydzień gości z Litwy.:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak byłam w gimnazjum moja szkoła też organizowałam wymiany międzynarodowe, zawsze chciałam wciąż w niej udział, zazdroszczę takiej przygody ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajne zdjęcia :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie do komentowania i obserwowania :*

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję każdemu z osobna za komentarz :)